Baskent Universitesi Zubeyde Hanim Uygulama ve Arastirma Merkezi

Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi
Adres: 6371 Sokak No:34 Bostanlı
Karşıyaka/İzmir
Telefon: (0232) 330 52 30
Web adresi: www.baskent-izm.edu.tr

Hastane(Özel)

Kuruluş tarihi olan 1993'ten bu yana sağlık ve eğitimde kaliteyi amaçlayan Başkent Üniversitesi sağlık kuruluşları zincirinin önemli bir halkasını oluşturan ve üniversiteye bağlı bir merkez olan Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi, açıldığı günden itibaren toplam kalite yönetimi ışığında sürdürülen hizmetlerimizdeki temel amac, hasta haklarına ayrıcalıklı ve çok özel bir saygı ışığında, baş vuran hastalarımıza güler yüzlü ve sıcak bir kabul, temiz bir ortamda, en kaliteli sağlık hizmetini sunmak ve iyileştirme faaliyetlerinde sürekliliği sağlamak olagelmiştir. Hizmete kapılarını açılan 3 Eylül 1994'ten bugüne, sıra dışı bir süratle üniversiteleşme sürecini yaşama geçiren, merkez kampüsü Ankara'da olan ancak ülkemizin farklı il ve bölgelerinde de uydu kampüs ve hastaneler oluşturan Başkent Üniversitesine bağlı Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak hedef, üniversite hastanesi olmanın sorumluluğu ile, siz değerli vatandaşlarımıza kaliteli, çağdaş ve güler yüzlü tıbbi tetkik ve tedavi hizmetlerini sunmaktır. Dahili ve cerrahi branşlarda konusunda deneyimli öğretim üyesi ve uzman hekimlerce poliklinik, cerrahi ve yataklı tedavi hizmetleri verilmektedir.Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Birimi yenilenerek modern cihazlarla donatılmış olup, aynı anda 20 hastaya 3 fizyoterapist, 4 hidroterapist ile hizmet vermektedir.

Gastroenteroloji bölümünde son model tıbbi cihaz ve teçhizatlarımızla endoskopi, kolonoskopi, rektoskopi işlemleri yapılmaktadır.

Ameliyathane sayısı 2008 yılı sonunda ikiye çıkarılmış ve son model cihazşlar - hepafiltre sistemiyle donatılmıştır.

Yataklı Servis katındaki 14 özel oda (refakatlı) hastaların tüm gereksinimlerini karşılayabilecek konforda tasarlanmıştır.

Enfeksiyon bulaşma riskinin kaldırılması amacıyla birbirinden bağımsız 3 ayrı salonda, yenilenen hemodiyaliz cihazlarımızla hemodiyaliz hizmeti verilmektedir.

Merkezde modern donanımlı laboratuvarlarda biyokimya, hormon analizi, tümör markırları ve patoloji tetkikleri yapılmaktadır.

Radyoloji birimi gelişmiş teknolojinin ürünü bilgisayarlı tomografi, ultrason, doppler, röntgen, mamografi ve kemik dansitometresi cihazları ile cihazları ile hizmet vermektedir.

Merkez çok kısa bir sürede ulaştığı kalite düzeyini 1998 yılı Mart ayında kanıtlamış ve Türk Standartları Enstitüsü'nün TS-EN-ISO 9001 Kalite Sistem Belgesini alarak Ege Bölgesinde sağlık sektöründe bir ilke imza atmıştır. Bu çalışmaları her zaman aynı şevkle sürdürmeye devam ederek aynı çalışma temposu ile de 2002 yılı Nisan ayında ülkemizde henüz tüm sektörlerde sınırlı sayıda kurumun başarabildiği Türk Standartları Enstitüsü'nün 2001 yılında akreditasyon ile geçerliliği tüm dünya çapında tanınmış olan TS-EN-ISO 9001-2000 versiyonu Kalite Sistem Belgesini sadece Ege Bölgesine değil Türkiye'de sağlık sektöründe ilk kez almış bulunmaktadır.